>

Sběrný dvůr otevírací doba

 

 

 

Sběrný dvůr Jevišovice

FCC Znojmo, s.r.o. – sběrný dvůr Jevišovice

Jevišovice 326

671 53 Jevišovice

 

Otevírací doba:

Út + Pá            14:00 – 18:00

So                     08:00 – 13:00

 

Kontaktní osoba:

Tomáš Navrátil

Tel.: +420 515 242 652 

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

 

Sociální byty

Výstavba sociálních bytů v obci Boskovštejn

V období 10/2017 až 6/2018 došlo v obci Boskovštejn k realizaci projektu spolufinancovaného Evropskou Unií a ministerstvem pro místní rozvoj ČR. V obecním domě č.p. 86 byly za podpory programu Integrovaného Regionálního Operačního Programu (IROP), vybudovány 4 bytové jednotky pro sociální bydlení. Obec pronajala byty o dispozici 2+kk lidem, kteří neměli ve svém vlastnictví žádnou nemovitost a splnili i další podmínky k takzvanému "startovacímu" bydlení. Cílem výstavby bylo nabídnout podporu lidem, kteří potřebují pomoc v oblasti bydlení. Přesné podmínky pro zájemce o bydlení - pronájem byly součástí záměru, který byl zveřejněn na úřední desce obce Boskovštejn. Byty byly pronajaty na dobu určitou - 2 roky.

Projekt byl financován z výše uvedeného programu IROP s výší dotace 90%. Dílo zhotovila společnost M+R stavební s.r.o..

Sociální byty

 

 

 

Masopust 2014

Vážení spoluobčané, místní ženy ve spolupráci s obcí letos opět připravují tradiční Masopust. Již tuto sobotu, tzn. 8. března projde obcí od 10.00 průvod masek, který pozve na večerní rej v kulturním domě. K tanci i poslechu bude hrát skupina Roman a Jarda band a připravena je jako vždy bohatá tombola. Vstup pro masky je navíc zdarma, tak neváhejte a přijďte se dobře pobavit a pomoci udržet tuto krásnou tradici.

Lokalizace

Boskovštejn je malá vesnička asi sedmnáct kilometrů severozápadně od Znojma vzdálená přibližně 14 km od rakouských hranic a ležící na říčce Jevišovce. Vesnice leží v průměrné výšce 360 metrů nad mořem na celkové katastrální ploše 758 ha, přičemž lesy rostou asi na jedné polovině katastrálního výměru obce. Území této menší vesnice trvale obývá 143 obyvatel (k 31.3.2013), z 98 stavení jich 42 patří chalupářům. První písemnou zmínku o obci lze v historických pramenech nalézt v roce 1586. Urbanisticko- architektonická zástavba historického jádra obce byla vyhlášena kulturní památkou. Dalšími kulturními památkami Boskovštejna jsou goticko-renesanční zámek, kaple Panny Marie Bolestné a zvonice. K obci dále patří také Pustý mlýn, budova bývalé cihelny (dnes hájovna), kamenný historický most, památník Osvobození půdy a pomník americkému letci.


Další přírodní a kulturní zajímavosti v okolí Boskovštejna:

Historické městečko Jevišovice s barokní sýpkou a renesančním zámkem, zřícenina Bukovina, ruiny středověkého hradu Šimperk, klasicistní zámek v Kravsku se zámeckým parkem, poutní areál v Hlubokých Mašůvkách, zřícenina Lapikus, románská rotunda v Plavči, Mlýnská cyklostezka údolím Jevišovky, stepní rezervace Vevčické kopce, Jevišovická přehrada, údolí říčky Nedveky, státní zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou s rozsáhlými zahradami, Řemeslné muzeum v Moravských Budějovicích.

 

Vytisknout

Prohlášení o přístupnosti

Webové stránky Boskovštejn na adrese www.boskovstejn.cz případně boskovstejn.cz, obsahují informace související s výkonem veřejné správy a jsou publikovány tak, aby byly přístupné v nezbytném rozsahu pro osoby se zdravotním postižením. Stránky vyhovují požadavkům, které jsou uvedené ve Vyhlášce č. 64/2008 o formě zveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).Pravidla pro přístup k tomuto webu

 • Pravidlo č. 1

  Na stránkách jsou všechny obrázky, které mají informativní význam, označeny alternativním textovým popisem.

 • Pravidlo č. 3

  Stránky využívají doplňků Java Script, Kaskádových stylů (CSS) a Adobe Flash, pro správný chod ankety je nutné povolit cookies v prohlížeči . I bez těchto doplňků jsou stránky standardně ovladatelné.

 • Pravidlo č. 6

  Kombinace barev v popředí a pozadí, mají dostatečný vzájemný kontrast, pro text který nese informativní charakter. Vzájemný kontrast běžného písma do velikosti 18 bodů nebo tučného písma do velikosti 14 bodů dosahuje minimálně hodnoty 4,5:1. Kontrast běžného písma nad 18 bodů nebo tučného písma nad 14 bodů dosahuje minimálně hodnoty 3:1.

 • Pravidlo č. 7

  Velikost písma na stránkách je možné zvětšit alespoň na 200 % a zmenšit alespoň na 50 % původní hodnoty pomocí standardních funkcí prohlížeče, aniž by došlo ke ztrátě obsahu nebo funkcionality webu.

 • Pravidlo č. 9

  Na webových stránkách jsou zveřejněny informace i v jiných, než webových formátech. Důvodem je skutečnost, že tyto dokumenty buď obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML 4.01 Transitional nepodporuje nebo jsou příliš velké a je vhodné jejich stažení. U těchto dokumentů je uveden typ dokumentu, nebo ikona značící prohlížeč vhodný pro zobrazení a jeho velikost v kB.
  Pro zobrazení těchto dokumentů lze použít jak placené tak bezplatné prohlížeče. Bezplatné které lze stáhnout z internetu:

 • Pravidlo č. 10

  Načtení nové webové stránky či přesměrování se provede jen po aktivaci odkazu nebo po odeslání formuláře. Obsah webové stránky se nezmění, dokud uživatel neprovede akci, která je k takové změně jasným impulsem (např. kliknutí na odkaz, odeslání formuláře, kliknutí na aktivní prvek nebo volba položky ve formulářovém prvku).

 • Pravidlo č. 11

  Načtení nové webové stránky do nového okna prohlížeče,  je prováděno jen v odůvodněných případech a uživatel na to bude předem upozorněn.

 • Pravidlo č. 12

  Na těchto webových stránkách nedochází k výrazným změnám barevnosti, jasu, velikosti nebo umístění prvku rychleji než třikrát za sekundu. Vyjímka může nastat pouze v případech, kdy bude na webovou stránku umístěn audiozáznam nebo animace.

 • Pravidlo č. 13

  Na těchto webových stránkách není přehráván žádný zvuk, který zní déle než tři sekundy. Pokud ano, je možné ho vypnout běžným a jednoduchým mechanizmem případně klávesou ESCAPE, nebo upravit jeho hlasitost bez využítí ovládání hlasitosti přímo v operačním systému či na reproduktorech.

 • Pravidlo č. 14

  Časový limit pro práci s touto webovou stránkou není nějak časově omezený.

 • Pravidlo č. 17

  Všechny stránky webové prezentace jsou vybavené orientační nabídkou, která mimo jiné obsahuje odkazy umožňující přeskočení jednotlivých hlavních bloků. Tyto odkazy jsou doplňkem CSS skryté, avšak zobrazí se při procházení orientační nabídky prostřednictvím klávesnice.

 • Pravidlo č. 20

  Součástí orientační nabídky je také odkaz na mapu stránek. Na všech stránkách je k dispozici vyhledávací formulář.Další funkce a usnadnění

 • Každý článek je vybaven funkcí pro tisk  - přes ikonu tiskárny lze vytisknout obsah článku, bez zbytečných částí webu.
 • Přes ikonu Email, lze odeslat odkaz na článek dalšímu uživateli.
 • Ikonou PDF lze exportovat článek do formátu PDF pro Adobe reader.


Kontakt na správce webu

Vaše náměty, postřehy či informace k technické části webu můžete poslat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Zodpovídá: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Strana 1 z 2