csenfrdeitptes
boskovstejn.jpg


Prosinec v Boskovštejně

  • Aktualizováno: 27. 11. 2018 19:48
  • Zveřejněno: 27. 11. 2018 19:41
  • Napsal Starosta
  • Zobrazení: 307

Vánoční čas už se neúprosně blíží a s ním přichází i spousta akcí, kdy se můžeme navzájem potkat a prožít společně adventní čas i Nový rok.
Obec Boskovštejn, spolek Boskovštejn-místo pro život, Bo-ženy a SDH si Vás dovolují pozvat v průběhu prosince na tyto akce:

Neděle 2. 12. 2018 v 17h - Ženy, advent je tady!
Zapomeňte na předvánoční úklid a hromady cukroví a přijďte si společně vytvořit a nazdobit adventní věnec na stůl, nádherný uvítací věnec na dveře, ozdobu do oken nebo voňavý svícen na parapet. Dovolte si zpomalit, vychutnat si dobrý čaj nebo punč a popustit uzdu své přirozené kreativitě. S sebou si přineste slaměný či jiný korpus na věnec, zahradnické nůžky a něco z navrhovaných dekorací: nasušený přírodní materiál (jablka, pomeranče) nebo umělý zakoupený v květinářství, stuhy, koření (např. skořice, hřebíček, badyán), všemožné milované drobné dekorace (např. šišky, kukuřice, makové palice, oříšky) a živé či sušené plody a rostliny (např. jeřabiny, šípky, břečťan, vřes). Zajištěno bude jehličnaté chvojí, vázací a lepící materiál a teplé nápoje. Sejdeme se v útulných obecních prostorách naproti hasičskému klubu. Drobné občerstvení při práci potěší.

Pátek 7. 12. 2018 Lampionový průvod, rozsvícení vánočního stromu a Mikulášská besídka.
Tentokrát netradičně, příští roky snad již tradičně. Srdečně zveme děti, rodiče babičky i dědečky a ostatní občany na krátkou procházku Boskovštejnem s lampiony, či lucerničkami. V závěru krátké procházky rozsvítíme vánoční strom a čeká nás i malý ohňostroj. Po slavnostním rozsvícení vánočního stromu je pro děti připravena Mikulášská besídka. Občerstvení zajištěno.
Sraz účastníků lampionového průvodu je v 17.30 u nově zasazené lípy (u požární nádrže).

Neděle 9. 12. 2018 od 14-17h - Boskovštejnský bleší trh
Udělejte doma v rámci předvánočního úklidu vítr ve skříních, poličkách, na půdách a ve sklepě a zbavte svou domácnost přebytečných, neužitečných lapačů prachu, aby mohla vaším domem opět proudit čistá energie. Doneste své poklady darovat nebo prodat na blešák, kde mohou udělat radost novému majiteli nebo se stát milým vánočním dárkem. Sedmý ročník této vysoce společenské akce (nejen pro dámy) se koná v sále obecního od 14 do 17 hod. Veškerou veteš je možno přivézt a naaranžovat téhož dne od 13 hod. přímo na sál.

Pátek 21. 12. 2018 v 17h - Vánoční zpívání.
I v letošním roce zveme všechny občany na předvánoční zpívání dětí z jevišovické školy. Přijďte se naladit na tu správnou vánoční atmosféru.

Úterý 1. 1. 2019 od 10h do 14h - Novoroční výstup na Bukovinu
Nedovolte kocovině, aby vám pokazila první den v novém roce. Znáte to? "Jak na Nový rok, tak po celý rok!" Pojďte raději vyvětrat hlavu a protáhnout tělo na nedalekou malebnou zříceninu hradu Bukovina, spálit si své loňské hříchy v ohni a upéct si na něm první nezdravý špekáček v roce 2019. Povzbuzující a zahřívací nápoje všeho druhu a dobrou náladu s sebou! Přesná trasa a místo srazu budou upřesněny podle počasí před akcí.