Aktuality

Vážení spoluobčané, dovolte abych Vám touto cestou shrnul několik novinek a údálostí okolo nás:

1. Po celý měsíc srpen byl, jak jste jistě všichni postřehli, otevřený Boskovštejnský zámeček. Rád bych touto cestou poděkoval společnosti Linosa, že jej obci za účelem otevření bezplatně propůjčila. Je to gesto, které se v dnešní době moc nevidí. Návštěvníci byli spokojeni a my, jako zastupitelstvo, také. Třeba se i příští rok podaří připravit něco podobného.

2. Obec Boskovštejn byla úspěšná se žádostí o dotaci na aktualizaci územního plánu. Dotace činí 65.000,- Kč.

3. V minulém týdnu proběhla výměna oken v sále kulturního domu. Také na tuto akci byla poskytnuta dotace a to v celkové výši 161.000,- Kč. Jenom bych tu rád připomně, že i vybavení zázemí prošlo notným vylepšením - je k dispozici prosklená lednice, sporák s troubou, mikrovlnná trouba, sada 90 ks příborů a talířů... Prostě vše je nachystáno na možné akce, či vaše oslavy. Kulturní dům pro rodinnou oslavu je možné pronajmou za 200,- Kč + energie v případě občanů Boskovštejna, za 500,- Kč + energie pro ostatní občany.

4. Určitě bych dále doporučil slavnostní otevření MEDITAČNÍ KŘÍŽOVÉ CESTY, které se koná v Jiřicích u M. Budějovic v neděli 11. září od 14.00. Slavnostní obřad provede Msgr. Joseph Supa, ThDr. Hc. COL USA F. Ret.

5. Občanské sdružení Diakonie Broumov vyhlašuje sbírku použitého ošacení. Sbírka se uskuteční dne 31. 10. - 1. 11. 2011 (pondělí a úterý) vždy od 15.00 do 18.00 v zasedací místnosti Městského úřadu v Jevišovicích.

6. Průmyslové zboží Lupač oznamuje, že v termínu 5. - 18. 9. bude z důvodu dovolené obchod uzavřen!

7. Často se mě ptáte na situaci kolem rybníka... Situace je taková, že pan Stehlík dostal výpověď z nájmu a nyní právníci řeší jeho odchod. Celá situace se dosti protahuje, ale buďme trpěliví. Jsem navíc ve styku se zastupiteli vlastníka a jsme předběžně dohodnuti na možnosti pronájmu rybníka pro obec Boskovštejn tak, aby byl k dispozici na koupání, bruslení a třeba i k rybolovu. Nejdříve se ale musí uzavřít celá záležitost mezi vlastníky a bývalým najemcem - panem Stehlíkem.