csenfrdeitptes
boskovstejn.jpg


Střípky z Boskovštejna

  • Aktualizováno: 27. 7. 2017 5:10
  • Zveřejněno: 27. 7. 2017 5:10
  • Napsal Starosta
  • Zobrazení: 1055

Prázdniny se nám pomalu lámou do své druhé poloviny a my se v těchto dnech můžeme po teplém období trochu ochladit. Je za námi již 5. ročních závodů dračích lodí, který potvrdil oblíbenost této akce a přilákal opět stovky návštěvníků. Vítězem se stala posádka "To máš jedno", před týmem LibovaPartyJe a SDHáčkem. Rád bych poděkoval všem, kteří se na realizaci velké akce podíleli! Další akcí bude Boskovštejnský den - v sobotu 26. srpna, kdy opět proběhne ochutnávka slivovic, zahraje nám Neoveská cimbálová muzika a večer taky Záviš! Odpoledne bude nachystáno posezení a také zábava pro ty nejmenší.

Pomalu ale jistě pokračuje také realizace přestavby multifunkčního domu. Spodní patro by mělo být do konce prázdnin ze stavební části hotové. Určitě bude možné na výsledek nahlédnout už při Boskovštejnském dni. Po dokončení stavební části proběhne dovybavení interiéru tak, aby mohly být prostory předány k užívání. 

Do konce letošního roku proběhne také oprava  opěrné zdi u rybníka - mezi Šípovými a mlýnem. Po delších jednáních se podařilo věc dotáhnout i díky iniciativě paní Vlasty Vyklické, která nám při jednáních s SÚS pomohla.

Co nás trápí je stav požární nádrže. Bohužel sucho, které v regionu panuje, se promítá do stavu spodních vod. "Rybníček" proto nemá žádný přítok a vysychá. Díky pomoci brigádníka Petra Čecha se podařilo alespoň vytrhat rákos, ale tento stav budeme muset v budoucnu nějak razantněji řešit.